Lyžování

V zimních měsících bývá tento kraj hojně navštěvován především lyžaři. Na své si přijdou jak běžkaři, tak sjezdaři. Jsou tu vhodné podmínky pro začátečníky i zdatné lyžaře.

Zájemci o běžecké lyžování mohou využít různě náročné upravené běžecké trasy a také velké množství hřebenových tras. Hned za naší restaurací začíná běžecká trasa. Perfektně upravovaná stopa, kilometry tras a krásné prostředí jsou lákadlem pro každého milovníka tohoto sportu. Běžkování má ve Velkých Karlovicích tradici už od dávných dob.

Pro sjezdové lyžování je v blízkém okolí několik moderních lyžařských středisek. K nejnavštěvovanějším patří 4 větší skiareály s moderními vleky. Ne nadarmo se Velké Karlovice nazývají rájem lyžařů.

Lyžařské středisko U Bambuchů (500 m od Pepicentra):

Lyžařské středisko svým hostům nabízí 2 sjezdovky, z nichž delší má 718 m a kratší 411 m. Kratší je ideální pro rodiny s dětmi a méně zdatné lyžaře. Také je zde možnost večerního lyžování.

Ski areál SYNOT Kyčerka (800 m od Pepicentra):

Celkem 2.480 m sjezdových tratí s 9 vleky, které jsou schopny odbavit až 6.450 osob za hodinu. To je současná podoba SKI AREÁLU SYNOT KYČERKA ve Velkých Karlovicích, Pluskovci. Hitem se stal pohyblivý koberec a vlek s nízkým lanem pro nejmenší lyžaře. Letos nově prodloužen vlek B.

Ski areál Machůzky (2 km od Pepicentra):

Velký vlek o délce 1050 m má převýšení 250 m a jeho přepravní kapacita je 600 osob za hodinu. Je určen pro pokročilé lyžaře a příznivce snowbordu. Malý vlek o délce 250 m překonává převýšení 30 m a je určen pro lyřaře začátečníky, snowboardisty a děti. Obsluha vleku pomáhá s nastupováním a učí jezdit na vleku, v případě potřeby reguluje rychlost vleku.

Ski areál Razula:

Hlavní sjezdovka Razula o délce 1 km se vyznačuje největším převýšením v kraji. Proto je označena jako červená a zároveň je certifikována Mezinárodní lyžařskou federací FIS, jako ideální závodní sjezdovka. Během roku se zde proto koná i řada závodů ve sjezdu na lyžích nebo snowboardingu. Díky kompletnímu osvětlení svahu je zde ve všedních dnech i během víkendů (kromě neděle) provozováno večerní lyžování.

Rádi Vám po příjezdu poradíme.
 

http://www.skiservisapujcovna.cz/