Tipy na výlety

Po okolí:

Prales RAZULA - jedlobukový porost pralesovitého charakteru s příměsí smrku a javoru klenu s výskytem vzácných a ohrožených rostlinných a živočišných druhů.

 

 Rozhledna Miloňov - pokochejte se pohledem na Valašsko z nové rozhledny Miloňová. Turistům slouží teprve od podzimu. Dřevěná rozhledna s kamennou podestou vyrostla na vrchu Miloňová (846 m). Měří 24 metrů a vyhlídková plošina je ve výšce 20 metrů.

 Rozhledna Miloňová Velké Karlovice

 

Javorníky - Nejvyšším vrcholem je Velký Javorník s 1071 metry. Větší část Javorníků leží na slovenské straně. Turisticky nejatraktivnější jsou například Bumbálka nebo Kohútka – Portáš.

Soláň, zvonice na Soláni a ateliér K. Hofmana - Vrchol Soláň je od pradávna považován za jednu z nejkrásnějších částí Valašska. V jeho malebných výhledech se snoubí krása zachovalé přírody s bohatou lidovou a uměleckou tradicí.

Karlovský kostel - římskokatolický kostel má půdorys kříže, stavba je sroubena ze dřeva. Jde o perlu valašské architektury z roku 1754, ve stylu lidového baroka.

Karlovské muzeum - minulou i současnou lidovou uměleckou tvořivost přibližuje Karlovské muzeum ležící ve středu Velkých Karlovic u kostela. Součástí muzea je i informační centrum Velkých Karlovice.Karlovské fojtství - v údolí Bzovém se dochovala roubená stavba fojtství, pocházející z 18. Století. Natáčel se zde film Stíny horkého léta.

Rozhledna Sůkenická - nachází se v nadmořské výšce 952 m s výhledy na hřebeny Beskyd, Javorníků a slovenských hor.

Karlovské fojství - v údolí Bzovém se dochovala roubená stavba fojství, pocházející z 18.století. Natáčel se zde film Stíny horkého léta.

 

Do 40 km:

Vodní nádrž Stanovnice - dlouhé údolí se stejnojmennou vodní nádrží jižně od Karolinky. Hráz je 38m vysoká a 390m dlouhá. Přehradní jezero má plochu 55 ha. Nádrž zásobuje pitnou vodou Vsetínsko a Valašsko-Klobucko.

Město Karolinka - sklárny Karolinka, v areálu je stálá expozice skla.
Valašské dřevěnice (Karolinka údolí Raťkov) – rodový shluk 26 roubených staveb z konce 18. a 19. století, patří k nejcennějším souborům lidových staveb dochovaných na původním místě. Galerie s ateliérem Ilji Hartingera– výstava prací známého malíře.

 

Pustevny - horské sídlo Pustevny (1018 m) je významným turistickým střediskem se zajímavou architekturou dřevěných staveb např. Maměnka a Libušín.

Radhošť - bývá tradičně spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Na vrcholu Radhoště se můžete vyfotit se sochou pohanského boha a navštívit i Kapli sv. Cyrila a Metoděje na Radhošti.

Valašské muzeum v Rožnově pod Radhoštěm - dřevěné městečko, Mlýnská dolina, Valašská dědina, to vše je možné navštívit ve Valašském muzeu v přírodě. O víkendech jsou v muzeu připravené i akce pro veřejnost, např. Valašský jarmark, Velikonoce a svátky jara apod.

Město Vsetín - kdytý bazén s tobogánem, vířivkou a s bazénem pro děti, procházky městem, naučné stezky, cyklostezky, Vsetínský zámek apod.

 

Město Rožnov pod Radhoštěm - krytý bazén i s tobogánem, procházky městem, naučné stezky apod.